Loader
 

O nas pierwsza wersja

Dzięki gadżetom reklamowym można skutecznie budować świadomość istnienia marki. Zwiększać ilość klientów w firmie, a także wpływać na ich większą lojalność i powracanie.

 

Rośnie również prestiż Twojej Firmy. Jeden upominek dla potencjalnego klienta jest wart 1000 słów i cudne relacje. Ubocznym zyskiem będzie wdzięczność.

 

Badania marketingowe wskazują, że aż 88% wynosi wskaźnik zapamiętywania nazwy firmy umieszczanej na takich akcesoriach. Wszyscy dziś reklamują się online. Miej świadomość jednak, że wykorzystywanie tego typu przedmiotów reklamowych do promocji biznesu, poza światem online, ma wiele zalet i ogromne znaczenie. Naszym zdaniem, oraz według niezależnych badań, nie można i nie warto tej strategii marketingowej ignorować. Poznaj i wykorzystaj w pełni potencjał upominków firmowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o upominkach firmowych? Aby to w pełni wyjaśnić, zebraliśmy w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

I. Czym są upominki firmowe?  „To afirmacja”

Przypominasz sobie długopis, który dostałeś w banku? Albo może koszulkę z nadrukami rozdawanymi na koncercie? A ta mała torebka z logo firmy, którą dostajesz od dentysty? Promowanie marki za pomocą gadżetów reklamowych z personalizowanymi nadrukami to świetny pomysł również dla Twojej firmy.

Prezent firmowy to zazwyczaj praktyczny, drobny przedmiot, który firma wręcza swoim klientom lub pracownikom. Takie gadżety firmowe zawsze powinny być starannie wykonane i elegancko zapakowane.

Głównym celem wykorzystania drukowanych gadżetów reklamowych jest jak najdłuższe utrzymanie nazwy Twojej firmy w świadomości klientów lub pracowników. Najlepsze gadżety reklamowe to takie, których Twoi Klienci lub Pracownicy jak najczęściej używają w swoim codziennym życiu. Wtedy siłą rzeczy mają stały, powtarzalny i częsty kontakt z logo Twojej firmy, ponieważ na przykład każdego dnia rano piją kawę ze swojego ulubionego kubka, na którym jest logo Twojej firmy. Wtedy wzrasta szansa, że któregoś dnia ​​kupią właśnie Twoje produkty i będą powracającymi klientami. Zaczynają łączyć przyjemność ze świadomością Twojej marki. Każdego dnia sobie przypominają o Twojej firmie. Zaczynają Cię lubić, a nawet ufać. To są fundamenty do skutecznej sprzedaży i lojalności powracających klientów.

Jeśli z kolei obdarujesz swoich Pracowników takimi gadżetami, wtedy budujesz w ich świadomości silną relację z marką Twojej firmy. Odczuwają większą przynależność do zespołu, mają większą chęć do pracy, czują że są częścią Twojej firmy i że ich praca ma znaczenie, a to wpływa na wyższe morale co przekłada się na większe zaangażowanie oraz jakość ich pracy. Często będzie to niewielka kwota jaką zainwestujesz w takie drobne akcesoria firmowe dla Twojego zespołu pracowników, a może okazać się, że osiągniesz w ten sposób lepsze i bardziej długofalowe rezultaty niż jakąś jednorazową premią finansową.

II. Jakie są rodzaje gadżetów reklamowych?

Gadżety reklamowe możemy podzielić na kilka rodzajów. Każdy z nich ma nieco inne zastosowanie.

1. Prezenty okolicznościowe

Na specjalne okazje przygotowujesz upominki w postaci gadżetów okolicznościowych. Takimi okazjami mogą być święta państwowe ale i Waszej Firmy, rocznice, uroczystości związane z nawiązaniem nowej współpracy, zrealizowanymi zamówieniami, osiągniętymi wynikami itp. Warto tutaj pomyśleć o indywidualnych upominkach dla pracowników, których chcesz wyróżnić na przykład za wyjątkowe zaangażowanie, lub osiągnięte efekty.

Okazji do wręczenia upominków firmowych jest wiele: urodziny, śluby, rocznice.  Ważne, aby dotyczyły one ważnych wydarzeń w życiu osobistym pracowników, partnerów biznesowych czy Twoich klientów.

2. Prezenty grupowe

Prezenty grupowe wykorzystuje się wewnątrz firmy. Wręcza się je pracownikom. Jest to zazwyczaj pojedynczy prezent ufundowany przez większą grupę pracowników. Wręcza się te prezenty innej grupie pracowników lub jednemu pracownikowi, a w pewnych okolicznościach są one również przekazywane szefowi.

Główną cechą tego typu upominków jest to, że nie powinny być one zbyt osobiste. Zazwyczaj grupa pracowników dzieli się wydatkami na zakup droższego, wysokiej jakości produktu na ważne wydarzenie. Korzystanie z upominków grupowych sprzyja wewnętrznej integracji w firmie, wzmacniając poczucie solidarności.

3. Spersonalizowane prezenty

Spersonalizowany prezent zawiera nadruk na przykład imienia konkretnej osoby, lub dedykację konkretnie dla niej. Pamiętaj aby nie zamawiać takich upominków na tak zwaną ostatnią chwilę, gdyż takie gadżety wymagają dłuższego przygotowania. Tego typu prezent spersonalizowany może być zarówno prezentem okolicznościowym, jak i prezentem grupowym.

Spersonalizowany prezent dla klientów, partnerów biznesowych lub pracowników jest zwykle czymś prostym. Może to być koszulka lub torba z nadrukiem, długopis lub notatnik, kubek lub breloczek. Dzięki personalizacji dla konkretnej osoby, wybrany produkt staje się wyjątkowy, wywołuje bardzo pozytywne wrażenia.

4. Gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe to takie produkty, które służą do promocji każdej instytucji, firmy czy organizacji. Najczęściej mają nadrukowane logo, adres strony internetowej lub hasło reklamowe. Są to na przykład smycze reklamowe, opaski, kubki, czapki, torby, czy koszulki. Możliwości wyboru produktu do personalizacji pozostają niemal nieograniczone.

Darmowe gadżety reklamowe pozwalają skutecznie budować i rozpowszechniać świadomość marki wśród nowych klientów. Im więcej osób ich używa, tym lepsze są Twoje wyniki. Osoby, które ich używają, są jednocześnie jak Twoja chodząca reklama. Znajomi, rodzina, współpracownicy tej osoby, widzą na przykład codziennie jak ta osoba używa takiego przedmiotu w swoim życiu z logo Twojej firmy. To po prostu świetna reklama.

W dzisiejszych czasach wiele działań marketingowych przeniosło się do sieci, mimo to gadżety reklamowe z nadrukami nadal posiadają swoje zalety. Jest tak dlatego, ponieważ są to praktyczne przedmioty fizyczne, przydatne w codziennych czynnościach, życiu. Pamiętaj, że mogą one pozostawać w obiegu przez wiele lat. Oznacza to, że pozwalają one każdemu, kto weźmie je w swoje ręce, na poznanie Twojej firmy, a nawet nawiązanie trwałej relacji z nią.

III. Jakie są zalety gadżetów reklamowych?

Badania marketingowe wskazują, że, wykorzystanie gadżetów reklamowych pozwala z powodzeniem rozwijać każdy biznes. Wynika to z kilku powiązanych ze sobą przyczyn.

Jakie korzyści dają gadżety reklamowe?

  • Poprawiają morale w pracy,
  • Wpływają na większą lojalność pracowników i klientów,
  • Zwiększają rozpoznawalność marki,
  • Pozwalają budować i utrwalać relacje z klientami i partnerami biznesowymi,
  • Zapewniają pozyskiwanie nowych zainteresowanych klientów.
  • To najtańsza, najbardziej efektywna i chciana afirmacja.

Dlaczego firmy dają bezpłatnie gadżety reklamowe swoim klientom? Jest to przemyślana strategia marketingowo-reklamowa, która sprzyja zdobywaniu lojalności i budowaniu długotrwałych relacji. Jeśli dbasz o klientów swojej firmy, znacznie zwiększysz szansę, że będą do Ciebie wracać.

Wyobraź sobie, że kupiłeś swój ulubiony zimowy płaszcz i po opłaceniu otrzymałeś z uśmiechem wręczony gratis, jakiś drobiazg, gadget na przykład podgrzewacz USB do kawy lub herbaty na zimowe wieczory, którego możesz używać każdego dnia do pracy lub rozrywki przed komputerem. Za każdym razem, gdy podnosisz z tego podgrzewacza swój kubek z kawą lub herbatą, widzisz napis “Pozdrawiamy : ) Twój sklep Puchatek! Pamiętaj wróć od nas kupić swoje ulubione ubrania.” To powoduje, że cały czas pamiętasz o tym właśnie sklepie. Odczuwasz pozytywne emocje, które wiążą się z rozpoznaniem i zapamiętaniem marki tego właśnie sklepu. Zaczynasz odczuwać sentyment, lojalność, wdzięczność. Gdy pomyślisz o tym, że potrzebujesz kupić nowy płaszcz, to po pierwsze na myśl przyjdzie Tobie właśnie ten sklep. A być może nawet wrócisz tam wcześniej także po letnie czy wiosenne ubrania. Tak właśnie działają gadżety reklamowe. Ponadto obdarowani klienci, będą polecać Twoją firmę innym osobom znajomym, zwiększając jej rozpoznawalność na rynku.

Badania Instytutu Specjalizacji Reklamy wskazują, że większość ludzi przechowuje otrzymane gadżety nawet do 8 miesięcy. To oznacza, że mają mnóstwo czasu na kontakt z nazwą i logo Twojej firmy. Następują pozytywne skojarzenia w umysłach obdarowanych klientów, ponieważ gadżety firmowe są darmowymi produktami i są przydatne w codziennym życiu. Osoby, które z nich korzystają, stopniowo przenoszą te pozytywne skojarzenia z upominków reklamowych na firmy, które je podarowały.

Inne badania przeprowadzone przez Promotional Products Association International, wskazują, że aż 88% osób otrzymujących gadżety reklamowe pamięta nadrukowaną na nich nazwę firmy, a 85% sięga po jej produkty. Zgodzisz się, że są to niezwykle wysokie wskaźniki zwrotu z inwestycji w marketing, które nie powinny pozostać niezauważone. Nawet jeśli do tej pory nie miałeś żadnego doświadczenia z gadżetami firmowymi, to koniecznie pomyśl o zainwestowaniu w nie chociaż na próbę. Przekonaj się jakie zdumiewające efekty osiągniesz dzięki często niewielkiej inwestycji porównując to na przykład do kosztów baneru reklamowego umieszczonego w dużym mieście przy ruchliwym skrzyżowaniu.

IV. Jakie są zalety upominków reklamowych?

Podstawowa zaleta to taka, że wykorzystanie upominków reklamowych pozwala przyciągnąć do firmy nowych klientów. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy ktoś korzysta na co dzień z Twojego gadżetu reklamowego, takiego jak spersonalizowany długopis, brelok z nadrukiem czy etui na okulary, z logo firmy, to stykają się z tym również wszyscy inni wokół tej osoby. Co więcej, według wspomnianego raportu ASI, 63% populacji USA przekazuje prezenty biznesowe po pewnym czasie ich używania innym osobom.

Druga ważna zaleta jest taka, że wykorzystanie gadżetów reklamowych pomaga w utrzymaniu klientów. Jeśli uhonorujesz klienta drobnym upominkiem, poczuje się on doceniony. Dzięki temu będzie miał przychylne nastawienie do Twojego biznesu. Ten rodzaj relacji sprawia, że ​​klienci są bardziej zaangażowani i otwarci na Twoje sugestie. Chętniej zatem na przykład obejrzą Twoją nową ofertę wysłaną do nich na email, zamiast wywalać ją od razu do spamu, jak robią zazwyczaj z emailami od firm, których zupełnie nie kojarzą.

TwojUpominek.pl

Rozdając swoje upominki firmowe zyskasz reputację osoby, która troszczy się o swoich klientów i pracowników. Poprawi to Twoją komunikację na rynku. Dzięki tej strategii marketingowej nowi odbiorcy będą stopniowo napływać do Twojej firmy a pracownicy staną się bardziej lojalni i zadowoleni ze swojej pracy. Jeśli masz wątpliwości, które gadżety reklamowe sprawdzą się najlepiej w Twojej firmie, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, doradzimy. Działaj od razu, skontaktuj się z nami teraz i przenieś swój biznes na wyższy poziom.
Kontakt z nami